Bootcamp - Speciální fitness program

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Chcete si dát pořádně do těla? Rychle zapracovat na své kondici, vytvarovat postavu, zhubnout a ještě se u toho dobře pobavit? Vyrazte na BOOTCAMP. 

Chcete si dát pořádně do těla? Rychle zapracovat na své kondici, vytvarovat postavu, zhubnout a ještě se u toho dobře pobavit? Vyrazte na BOOTCAMP

Bootcamp je speciální fitness program, který k nám přišel z USA, kde se používal k výcviku vojáků. Extrémně náročný trénink však dostal „lidskou“ podobu a dnes má u nás velkou skupinu fanoušků, kteří si rádi sáhnou na dno svých sil. 

Lekce má obvykle 60 minut, je složena z jednoduchých cviků, které se provozují ve vysoké intenzitě. Hodina kombinuje silové i dynamické cvičení, cvičí se s vlastní vahou. Základ tvoří kliky, výskoky, dřepy, běh apod. Často se provozuje venku, a tak se k tréninku využívají pomůcky, které jsou právě při ruce – např. lavičky.

Možná vás překvapí, že Bootcamp mohou absolvovat jak vrcholoví sportovci, tak absolutní začátečníci, protože záleží jen na vás, jak velkou intenzitu zvolíte. V nabídce bývají lehčí varianty až po ty opravdu extrémní tréninky. Na začátku vás čeká rozehřátí a protažení, v další části se cvičí buď individuálně, ve dvojicích či v týmu. Nakonec se uvolníte a protáhnete svaly. Trenéři vás dokážou skvěle nabudit, abyste ze sebe dostali maximum. Zlepšíte si kondici, vytrvalost, ale i obratnost a sílu. Viditelné výsledky se dostaví už po několika týdnech.

Instruktorů či fitness center, která nabízejí tento sportovní program, je nyní u nás již celá řada. Přestože se většinou trénuje venku, mají k dispozici kvalitní zázemí, kde se osprchujete a převlečete. Věřte, že když společně s partou stejných sportovních nadšenců vyrazíte ráno do přírody, dáte si do těla, nastartujete svůj metabolismus a navíc nabudíte endorfiny, tak se vám celý den bude zdát báječný.

Trénuje se na mnoha místech republiky.