Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Tipů na výlet, na cyklo výlet bude vždycky spousta a člověk pak neví, který vybrat. Samozřejmě  jsou v České republice cyklisty oblíbená místa nebo lokality.

Podle nás jsme hned po Nizozemí snad největší národ cyklistů. S létem a teplými měsíci to vypadá, jako kdyby zde bylo milion jízdních kol a cyklistů probuzených ze zimního spánku.

Najednou je kolo na každém rohu, kolo sem, kolo tam. Všichni lidé jsou snad oblečeni jen v cyklooblečení a jen bankéři a hoši z finanční sféry nám to trošku kazí ve svých perfektně padnoucích oblecích a s happy socks ve svých polobotkách. 

No a teď kam na to kolo vyrazit, když už jsem si koupil výbavu jako má Petr Sagan? Nejdříve začneme samozřejmě trasou s největší koncentrací pohostinského zařízení, ale co dál? Jak pozvednout o úroveň výše naši cykloturistiku?

Tipů na výlet, na cyklo výlet bude vždycky spousta a člověk pak neví, který vybrat. Samozřejmě  jsou v České republice cyklisty oblíbená místa nebo lokality, jako jsou Šumava, Jižní Čechy a Jižní Morava, ale proč zapomínat i na jiné krásné kouty ČR.

Jedním z oněch míst je Vysočina. Zde je samozřejmě také více možností. Jihlavsko, Havlíčkobrodsko, Pelhřimovsko nebo Třebíčsko. Jedno místo, jednu lokalitu jsme záměrně nejmenovali. A tím místem jsou Žďárské Vrchy. 

Žďárské vrchy jsou však i trochu výzva. Nečekejte rovinku a pohodové výlety. Je to zde nahoru, dolu. Ale jsou to místa cyklisty téměř nepoznané a jejich koncentrace je zde o mnoho nižší, než u již výše jmenovaných.
A z našeho pohledu, jsou Žďárské vrchy cyklisty neprávem opomíjené. Z jednoho úhlu pohledu možná dobře, z druhého to však může být škoda. 

Je zde opravdu spousta krásných míst a spousta zajímavých cyklotras. Každý si zde vybere podle náročnosti a podle toho, co je schopen zvládnout. Jsou tu trasy jak pro silniční cyklistiku, tak i pro cyklisty zaměřené na těžší terény a horská kola. Nemusíte se bát na některé stezky vyrazit i s malými dětmi.

Namátkou vám zde vybereme pár zajímavých cyklotras:

- Kadov - Tři Studně - Nové Město na Moravě - Hlinné (19 km)

- Jimramov - Spělkov - Lucký Vrch - Jimramov (30 km)

- Sněžné - Pustá Rybná - Čtyři Palice - Svratka - Milovy - Sněžné (38 km)

V těchto lokalitách není nouze ani o kvalitní a dobré ubytovací kapacity. 

Vysočinu a konkrétně Žďárské Vrchy, Vám na cykloturistiku můžeme jen a jen doporučit. 

A pokud budete potřebovat kvalitní vybavení, kvalitní kolo a správné cyklooblečení, zkuste třeba Chrudimský BikeSport ;) Bike Sport - Chrudim