Kam na lyže nebo snowboard? My víme.

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Přívaly sněhu, příjemné teploty, báječné podmínky pro lyžování. Na horách se naplno rozjela sezóna, tak neseďte doma a vyrazte na sjezdovku. Není třeba jezdit daleko do zahraničí. I za humny máme mnoho nej. Nechte se inspirovat.

Přívaly sněhu, příjemné teploty, báječné podmínky pro lyžování. Na horách se naplno rozjela sezóna, tak neseďte doma a vyrazte na sjezdovku. Není třeba jezdit daleko do zahraničí. I za humny máme mnoho nej. Nechte se inspirovat.

MONÍNEC
Pražáci ocení, že se do areálu v srdci České Sibiře dostanou s nadsázkou řečeno přímo s lyžemi na nohou. A to i po práci, protože Monínec nabízí večerní lyžování až do 21 hodin. Zdatnější lyžaři využijí Velkou sjezdovku dlouhou 1200 metrů, na kterou vás vyveze čtyřsedačková lanovka. Pro méně zdatné je upravena Hotelová sjezdovka a kdo by se chtěl naučit lyžovat, může využít místní Školní skipark s pohyblivým kobercem.

ŠPINDLERŮV MLÝN
Jezdí sem celebrity,  je nejznámější, zkrátka ve Špindlu to žije. Vyberou si zde nároční lyžaři i začátečníci. Siareál nabízí asi 27 km sjezdovek, několik sedačkových lanovek a celou řadu vleků. Na Černé sjezdovce s mezinárodními parametry ve Svatém Petru můžete fandit i některým z největších lyžařských závodů. Na Hromovce pak zažijete lyžování na nejdelší a nejlépe osvětlené sjezdovce.

DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH
Hned sedm různě dlouhých a různě náročných sjezdovek nabízí známé středisko v Orlických horách. Jedna z nejoblíbenějších je Sportovní, dlouhá 900 metrů. Turistická je ze všech zdejších nejdelší, může se pyšnit 1200 metry a pestrou nabídkou atrakcí při cestě dolů. Ať už to jsou mírné muldy, hadovitá jízda v lesním průřezu, skokánek apod. Závodní sjezdovka, jak již sám název napovídá, slibuje dynamickou jízdu pro ty, kteří mají rádi rychlost. 

ŠPIČÁK NA ŠUMAVĚ
Špičák nabízí báječné možnosti pro všechny lyžaře od začátečníků, rodin s dětmi přes aktivní sportovce po lyžařské fajnšmekry. Komu jsou běžné sjezdovky málo, ať se pustí ze Šance na Špičáku. Náročná sjezdovka má v nejprudším místě sklon 45 stupňů. Děti se naučí základy v lyžařské školičce s pojízdným kobercem, figurkami zvířátek a dalšími příjemnými pomůckami. 

LIPNO
Děti a začátečníci si dostatečně užijí i areál na Lipně na břehu největší české vodní nádrže. Mírné a široké sjezdovky dávají prostor pro všechny. Celkem nabízí přes 12 km upravených tratí. Kdo by si rád ověřil své dovednosti, může na sjezdovce K Yettimu, dlouhé půl kilometru, kde je vytyčená slalomová dráha.