Kettlebell - znáte ho vůbec?

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Neholdujete klasickým posilovacím strojům? Vyzkoušejte kettlebell. Jediná pomůcka s univerzálním využitím vás dostane do formy. 

Neholdujete klasickým posilovacím strojům? Vyzkoušejte kettlebell. Jediná sportovní pomůcka s univerzálním využitím vás dostane do formy. 

Jak už sám název napovídá, v překladu kettlebell připomíná konvičku na čaj. Je to litinová koule, zespodu zploštělá a nahoře s madlem pro úchop. Seženete ji v různých váhových kategoriích, od 4 do 48 kg. Díky tomu s ní může cvičit každý, bez ohledu na kondici a tělesnou konstituci.

Tento druh cvičení si oblíbili v Rusku, kde ho používali například k výcviku policie nebo armády. Dnes se kettlebell stává sportovní disciplínou, která se počátkem 21. století dostala na západ. Pomalu si nachází své místo také v našich fitness centrech i v domácích posilovnách. 

Univerzální pomůcka nabízí všestranné využití jak v silovém, tak v kondičním tréninku. Správná technika cvičení vám zajistí skvělou kondici, lepší držení těla, zpevnění svalů i opomíjeného středu těla. Zlepšíte si koordinaci a flexibilitu, naučíte se výbušnosti i vytrvalosti. Setkáváme se sním převážně při kruhovém tréninku nebo funkčním tréninku.

Neobvyklý tvar činky umožňuje pestrou škálu cviků. S činkou můžete „mávat“ vzduchem, nabízí různé švihy, nadhozy, ale i tlaky, dřepy apod. Kettlebell vnáší do fitness programu novou energii. Velmi důležitá je však správná technika, proto doporučujeme alespoň zpočátku cvičit pod dohledem zkušeného fitness trenéra.