Konečně pořádný seriál

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Street workout vyrukoval s nečekaným adrenalinovým seriálem.
Všechno je jednou poprvé, pak se ukáže, jestli se dostaví v budoucnu úspěch. Podobné pocity zažívá nyní nový a první seriál v Česku, kde je hlavní zbraní vaše tělo.

Street workout vyrukoval s nečekaným adrenalinovým seriálem
Všechno je jednou poprvé, pak se ukáže, jestli se dostaví v budoucnu úspěch. Podobné pocity zažívá nyní nový a první seriál v Česku, kde je hlavní zbraní vaše tělo.


Trénink a závod s vaším tělem, to stačí. Žádné posilovny, nejsou potřeba. Před pár dny v Praze proběhl první battle Czech League Streeworkout.cz. První ze šesti zastávek tohoto roku.

Čtyři základní cviky - shyby, kliky, kliky na bradlech a dřepy. Z toho celý unikátní projekt vychází. Všichni to známe, dveře adrenalinu jsou otevřeny pro každého.  

Krok do neznáma. Nakonec to byl fičák, premiéra, která otřásla speciální konstrukcí pro street workout. Čtyři lidi proti sobě, adrenalin, hecování a taky bolest z vyčerpání.

První battle proběhl v pražském Fitness Bitevní pole. Seriál, který v Česku nikdy nebyl. Sets and reps, cviky jen se svým tělem, boj sám se sebou, žádné činky, jen vy a vaše tělo. „Napadl mě seriál, pravidla, uzpůsobil jsem si konstrukci po vzoru MMA a rok na všem pracoval. Prostě mě to baví. Vše už oficiálně odstartovalo, konečně. 

Celý seriál pořádá Streetworkout .cz - Chlumec nad Cidlinou. Každý může přijít, nepotřebujete fitko, otevírací dobu, platit vstupné. Street workout je v tomto svobodný. A hlavně, takto se už cvičilo před tisíci lety, jen se na to zapomnělo.

  

Nakonec první místo doslova urvala Ladislava Jeřábková z Prahy a kluky ovládl o dvě sekundy Štěpán Svoboda z Třebíče. „Nejhorší byly ruské dipy, tam musím ještě potrénovat," přiznala unavená, ale spokojená dvaadvacetiletá vítězka a studentka FTVS. „Za mě byl nejhorší dvojitý přítah (klasický shyb a úzký shyb), který byl na konci finále," řekl pětadvacetiletý výherce, pro kterého je největším sportovcem fotbalista Lionel Messi.

„Cílem je se bavit, jednou za měsíc se můžou lidi z celého Česka sjet, zazávodit si, podělit se o zkušenosti, tréninky. Mezitím trénují a připravují se na bitvu. V sobotu přijeli lidi od Karlových Varů, Ústí nad Labem, Brna. Rádi bychom lidem ukázali, že cvičit s vlastním tělem není věda, naopak, k tomu je tělo více funkční než z klasických činkáren," dodává Kalous,.

Street workout se v posledních letech probouzí, lidé chtějí jít ven, nechtějí být zavřeni v posilovnách. Pryč je doba přesvalených narcisů, lidé chtějí cvičit, trénovat, dělat něco pro své zdraví, ale vrací se zpět k základům. Tělo jako největší nepřítel i přítel.

Princip Czech League Streeworkout.cz je jednoduchý, ale nikdo dopředu neví, co bude cvičit. „Losuje se z deseti cviků, které jsou součástí ligy. Každé kolo má 3-5 cviků, před každým kolem se losují nové cviky a pořadí, ve kterých se pojedou, což je adrenalin navíc, dopředu nikdo neví, v čem bude muset ostatní porazit. Musíte mít sílu, vytrvalost, dynamiku, být odolní psychicky. Už při prvním závodu se ukázalo, že tohle lidi baví nejvíce, zároveň se toho i bojí," je spokojený s prvním závodem o body Kalous.