Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Šlapete pravidelně ve své oblíbené posilovně nebo fitness na rotopedu? Zkuste změnu a vyrazte na skupinovou lekci spinningu nebo cyclingu. Spininng a cycling neboli jízda na speciálním stacionárním kole tak získá nové rozměry. 

Šlapete pravidelně ve svém oblíbené posilovně nebo fitness na rotopedu? Zkuste změnu a vyrazte na skupinovou lekci spinningu nebo cyclingu. Spininng a cycling neboli jízda na speciálním stacionárním kole tak získá nové rozměry. 

Motivující hudba, energický instruktor a další cyklisté okolo vás jistě nabudí a dostanou z vás ještě víc, než když cvičíte sami. SPINNING® nebo Cycling je speciální program, který má velmi propracovaný systém a mohou ho vést pouze vyškolení instruktoři. Skupinové cvičení k nám přišlo v 90. letech a patří mezi jedno nejúčinnějších kardio cvičení, kterého se může zúčastnit téměř každý bez rozdílu věku, pohlaví, kondice i váhové kategorie. Spinning a cycling simuluje jízdu v terénu a zátěž si volí každý sám dle své kondice i svých cílů. 

Nemusíte se učit žádné složité sestavy. Celou hodinu šlapete na stacionárním kole podle pokynů zkušeného instruktora. Cvičí se na hudbu, podle které se zvyšuje či snižuje zátěž, jako když jedete do kopce či proti větru. Zábavnou formou tak zhubnete, posílíte svaly a velkým bonusem je fakt, že při cvičení nezatěžujete klouby. Díky tomu si ho mohou dovolit i ti, kteří nemohou běhat. Spinning a cycling rádi využívají cyklisté, kteří v zimě nemohou trénovat, ale mnozí si ho oblíbili natolik, že na skupinovou lekci na stacionárních kolech docházejí po celý rok. Trénink vám pomůže v přípravě celé řady jiných sportů. 

Procvičíte nejen svaly na nohou a hýždích, ale zapojíte i trup a paže. Brzy se vám výrazně zvýší kondice a podstatně ubudou tukové zásoby. Zacvičit si můžete téměř v každém větším fitness centru. Potřebujete k tomu jen odvahu, chuť, sportovní boty, cyklistické oblečení. Určitě si přibalte ručník, protože se dost zapotíte. A nezapomeňte na lahev s vodou. Výhodou spinningu a cyclingu je, že do cíle nedojedete první ani poslední. O všem rozhodujete jen vy sami.