To byl závod! Manitou Železné hory

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Kolo pro život je jeden z nejznámějších cyklistických seriálů v rámci České republiky a to už od roku 2000. Toto je tedy již jeho18. ročník. A jsme velice potěšeni a rádi, že jeden ze závodů je i v rámci našeho regionu. Konkrétně přímo města Chrudim, v jejímž centru je vždy závod odstartován.

V Chrudimi a okolí snad není nikdo, kdo by neznal Manitou Železné hory. V rámci tohoto konkrétního závodu si zaslouží zvláštní poděkování největší propagátoři závodu v našem kraji a jedni z organizátorů, jimiž jsou otec a syn Jeníčkovi.

Každoročně se tohoto seriálu účastní až 27000 závodníků všech věkových katerií a všech výkonostních skupin. Od naprostých profesionálů až po úplné začátečníky a děti.

Letošní ročník Manitou Železné hory byl opravdu skvěle obsazen těmi nejlepšími závodníky. Dá se říci, že letos možná zatím nejlepe obsazený vůbec. Na startu se objevila taková jména, jako Jaroslav Kulhavý, Kristián Hynek, Matěj Průdek, Barbora Průdková a Pavla Havlíková, což jsou všechno Čeští reprezentanti.

Závod to byl jako vždy nesmírně dramatický a velice náročný. Na trati bylo k vidění mnoho zajímavých soubojů a nikdo nechtěl prodat svoji kůži lacino.

Nesmíme zapomenout, ani na fanoušky podél tratě a v sektoru startu/cíle. Ti byli jako vždy fantastičtí a hnali své oblíbené závodníky či rodilé příslušníky nebo kamarády k dosažení těch nejlepších časů a umístění.