Začít s tím je dřina !

Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Začít cvičit, to je dřina, co? :-) Ruku na srdce. Jak to u Vás vypadá, když se rozhodnete, že se sebou začnete něco dělat. Takhle. Začnu od pondělka. Začnu od prvního. Počkám na Nový rok

Začít cvičit, to je dřina, co? :-) Ruku na srdce. Jak to u Vás vypadá, když se rozhodnete, že se sebou začnete něco dělat. Takhle. Začnu od pondělka. Začnu od prvního. Počkám na Nový rok, chci si dát přece ještě na Vánoce ten maminky výborný bramborový salát, sníst pár chlebíčků, no a co teprve cukroví. Ale prvního ledna, to už “pojedu” to uvidíte. A tak je to stále dokola. A vlastně nezačnete nikdy. 

Potřebujete správný impulz. Potřebujete správnou motivaci. Potřebujete třeba doslova jen nakopnout. Potřebujete něco, co Vám pomůže začít. Ale co? Každý to má přeci jinak.

A už to mám! Co dovolená? Ano, začnu na dovolené. No ale proč vlasně tam? Je to stejné jako s milováním :-)

- jiné prostředí 
- krásné prostředí 
- žádné starosti 
- sluníčko 
- spousta možností sportování

Dovolená na nás většinou působí jako balzám. Vždy strávíme spoustu času jejím výběrem, takže předpokládáme, že vybereme krásné místo a krásné prostě všechno. 

Navíc “utečeme” z přirozeného prostředí plném starostí a povinností. A najednou, když vlastně žádné starosti nejsou, vše se zdá příjemné a jednodušší. A stejně tak tomu může být i u začátku Vaší sportovní a nebo chcete li fitness éry. 

A proto to může být začátek naprosto ideální. Máte spoustu času. Jste v pohodě a bez starostí. Nemůžete se na nic vymlouvat. Teda pokud Vás na začátku dovolené nežahne v moři medůza.

Na dovolené je navíc spousta možností pro cvičení a sportování. Většinou zde bývá nejvíce aktivit koncentrovaných jen do pár čtverečních metrů. Začít můžete prakticky s čímkoliv. Aqua gym, běh po pláži, plavání, fitness, posilovna, kardio nebo komplexní fitness centrum v rámci hotelového komplexu. Vždy je tu prostor i pro další aktivity, jako plážový fotbal, plážový volejbal a další aktivní sportovní hry. Takže možností spousty, výmluvy žádné.

Tak co myslíte? Není to špatný nápad, začít se cvičením či sportem právě na dovolené. A po návratu zbývá jen navazat na tento slibný začátek. A ještě jednu věc Vám po návratu doporučíme. Uživejte si dál tu pohodu a snažte se být stejně v klidu, jako kdybyste na dovolené ještě byli. Nenechte se strhnout tou “Vaší realitou”! 

A když se vrátíte, tak kde začnete “cvičit” uplně nejdřív? No přeci tady u nás. S námi to vše začíná!