Blog

Zajímavé články o fitness a zdravém životní stylu. Zdravé výživě, wellness a relaxaci a o sportovním vybavení.

Snad každý bez rozdílu si někdy v životě řekl, že už toho má dost, a že by si rád odpočinul, orazil nebo prostě jen na chvilku vypnul.

Snad každý bez rozdílu si někdy v životě řekl, že už toho má dost, a že by si rád odpočinul, orazil nebo prostě jen na chvilku vypnul. A přiznejte se, kdo tak skutečně učiní. A přitom je to tak jednoduché a stačí jen chtít. 

Tolik možností wellness, relaxace a odpočinku snad nikdy nebylo. Nespočet wellness hotelů a wellness pobytů, které na nás všude vyskakují snad nelze ani spočítat. Natož si nějaký z toho množství vybrat. A s tím se pokusíme tady právě dnes trochu pomoci. Na co si dávat při výběru pozor, na co se zaměřit a podle čeho vybírat. 

Některým stačí pouze sem tam sauna. A to ať se jedná o finskou saunu nebo infra saunu. Alespoň něco. Někdo chodí pravidelně masáže nebo má oblíbenou exotičtejší formu masáže v podobě thajské masáže. Těchto pravidelných služeb většinou využívají aktivnější lidé, kteří se věnuji fitness, cvičí nebo chodí na skupinové lekce jako jsou zumba, pilates, crossfit nebo jóga. A nebo prostě někdo kdo obecně navštěvuje fitness centrum. Ale nemusí se jednat jen o tyto formy aktivity.

Spousta z vás aktivně sportuje v rámci jiných sportů. Snad půlka naši republiky holduje cyklistice a jezdí na kole a ta druhá půlka má v oblibě běh. To je samý maraton a půlmaraton, že už člověk ani neví, kam běžet dřív. Ale jsou samozřejmě i jiné sporty, jako tenis, golf, badminton nebo squash.

Ale pojďme se vrátit k wellness a odpočinku. Všichni tito výše zmínění potřebuji relax a odpočinek. Jen si to neuvědomují. Ale to jen do té doby, než se tělo samo ozve. A to je někdy taky pozdě.

A co nám, teda bráni zajet si na nějaký wellness víkend

Co nejvíce řešíme:

- cena

- dostupnost

- nabídka služeb

- kvalita wellness

- co je v okolí 

Na základě všech pro a proti je potřeba si vybrat to správné wellness a případně ten nejideálnější wellness pobyt, abyste na něho rádi vzpomínali a rádi se tam vraceli.

Co je teda vhodné řádně rozmyslet, když nějaký ten wellness pobyt nebo wellness obecně vybíráme:

- chceme jet sami, ve dvou nebo ve skupině 

- jde nám spíš o úroveň ubytování než o služby wellness

- chceme pouze relax a nic nedělání nebo se i aktivně regenerovat

- s jídlem nebo bez 

- zdravá strava nebo zdravý jídelníček 

- rozsah nabídky služeb wellness centra

- chcete bazén, vířivku nebo stačí masáže

- možnosti sportovní aktivity

- noční život a možnosti zábavy 

A to jsou jen základní otázky, které si můžete při výběru wellness hotelu nebo wellness zájezdu můžete položit, aby vám nakonec pomohly si správně vybrat.

A na nic nečekejte, rychle si na všechny odpovězte a někam vyražte! A klidně začněte nejdřív u nás. U nás to všechno začíná!