Pokud už cvičíte a sportujete nebo pokud se chystáte začít a nebo o tom jen přemýšlíte, tak zcela jistě ruku v ruce s tím budete řešit i to, co jíte a co jíst budete.

loading...
Maso a šunka
Co zde najdete ?

V této sekci tak nenajdete kompletní seznam všech potravin a jejich enargetický obsah a množství bílkovin, sacharidů, tuků a cukrů. Zde naleznete energetické hodnoty potravin, které jsou vhodné ke konzumaci obecně, pokud o sebe chcete pečovat, sportovat, cvičit a prostě si zakládat na kvalitní, pestré a zdravé výživě. 

Mléčné výrobky
Bez kalorií to nejde

Ovšem bez kalorií to také nejde. Lidské tělo potřebuje pro svůj život energii, kterou získá z jídla. Nejvíce energie obsahují tuky, 1g cca 38 kJ. Oproti tomu 1g sacharidů má cca 17 kJ a stejné množství energie obsahují bílkoviny.

Oleje
A to není vše

Najdete zde pouze takové potraviny, které se přímo odrážejí ve zdravém životním stylu a měly by být součástí Vašeho jídelníčku. Převážně se jedná o potraviny s vysokým obsahem bílkovin, vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a omega 3 mastných kyselin. Omega 3 mastné kyseliny jsou považovány za zdravé tuky a konzumace potravin s obsahem těchto mastných kyselin je pro organismus člověka velmi prospěšná.

Ořechy a semena
Správný jídelníček

Každý správný jídelníček by měl být podpořen kvalitními potravinami s vyváženým poměrem bílkovin a sacharidů. Rozhodně je důležité vyvarovati se potravinám s vysokým obsahem sacharidů/cukrů a trans tuků. Rozhodně se tak vyhýbejte cukrovinkám, lahůdkám a některým typům pečiva. Vždy je však dobré i k výživě a způsobu stravování přistupovat se zdravým selským rozumem. Pokud sem tam zhřešíte, zcela jistě se ve Vašem stravovacím systému nejedná o zásadní katastrofu. A tím spíše pokud pravidelně cvičíte nebo sportujete.

Pečivo
Polévky
Doporučujeme

V našich kalorických tabulkách naleznete pouze potraviny, které můžeme ke konzumaci doporučit a zároveň jsou vhodné v případě cvičení či jiné sportovní aktivity. Pokud Vás však zajímají hodnoty ostatních a i nezdravých potravin a pokrmů, tak kompletní kalorické tabulky naleznete na našem druhém webu ActiveLifeSport.cz

Zelenina