Centrum Lucka - Rychnov nad Kněžnou

Kontakt

Otevírací doba

Dle rozpisu cvičení.

Poslání našeho relaxačního centra spočívá vedle příležitosti aktivního odpočinku a podpory zdravého životního stylu i ve filozofii harmonizace mezi tělem, duší a myslí.

 

Naší prioritou je Vaše spokojenost. Samozřejmostí je osobní přístup a vysoká pečlivost.

  • Kebbelts - je cvičební metoda, která zahrnuje širokou škálu tělesných cvičení s rozdílnými  účinky na lidský organismus. Vychází ze specifiky jednotlivých druhů cvičení a jejich aplikace. Tato metoda se věnuje kompenzačnímu a kondičnímu cvičení, funkční diagnostice a korekci.Je určeno nejen kondičním cvičícím, ale i sportovcům, lidem po úrazech, nebo zdravotně oslabeným. Je bez poskoků a nárazů, udržuje přiměřenou tepovou frekvenci ve zdravotní i aerobní zóně. Metoda vhodná k redukci váhy, zlepšování zdravotních potíží, k budování kondice i sportovního výkonu. Cvičení s vlastní váhou těla, s náčiním, jako jsou velké míče, malé míče, činky.

  • Aerokickbox - jedná se o určitý druh tréninkového nekontaktního cvičení, které obsahuje aerobní a kickboxové techniky. Účinkující používají techniky vycházející z kickboxu na speciálně vybranou hudbu. V programu mohou být určité obměny kombinované z programu Fitness. Výběr hudby je osobní. 
  • Jóga s dětmi - Jóga je velmi vhodná pro děti, které jsou hyperaktivní, neklidné či úzkostné. Pomáhá nalézt v životě harmonii a a klid. Dítě bude mnohem lépe zvládat stresové situaceCvičení bude odstraňovat strachy a tenze. Bude pomáhat s lepší soustředěností, pamětí, takže se cvičení může promítnout i do lepších studijních výsledků. Vaše dítě bude mít celkově větší radost ze života a bude ji moci rozdávat všude kolem.
  • IQ pohyb  spirals - nový cvičební program v Body&Mind, který pomáhá uvolnit stres a bloky na zádech. Tento program je založený na pohybových vazbách. Je přizpůsobený a především zaměřený na dynamický strečink, který je propojený s taneční průpravou, doprovázený moderní hudbou.
  • SM systém -   je metoda, která integruje: posilování, protahování a nácvik koordinace pohybu. Rozvíjí cit pro rovnováhu a vyrovnané držení těla, rozvíjí schopnosti řídit volný pohyb a fixuje optimální pohybové vzorce. Metoda exaktně anatomicky definuje svalová zřetězení, se kterými pracuje. Dává přesně definovanou koordinační souhru, za které se zákonitě opakuje pozitivní vliv na páteř – centrace (vyrovnání do střední osy) – trakce (protažení směrem vzhůru).
  • Cvičení na velkých míčích -    má blahodárný vliv na celé tělo a duši. Zásluhou pohupování v sedu, cíleným cvičením v různých vratkých pozicích zapojujeme aktivně svaly celého těla a naučíme se rychleji poslouchat a vnímat jeho požadavky. K vyrovnání svalové dysbalance posilujeme oslabené svaly a protahujeme svaly zkrácené. Balanční dynamické a statické cvičení aktivně zatěžuje zejména hluboké zádové svaly, které uvolňuje, protahuje a posiluje. Kvalitně a jedinečně rozvíjíme pohybovou schopnost rovnováhu, důležitou složku naší obratnosti. Zásluhou pohybové všestrannosti nepřetržitě procvičujeme stabilizaci páteře, preventivně předcházíme bolestem zad.Pravidelným cvičením se bolesti zad zmírní a ustoupí. Výběr a technika cvičení se snadno přizpůsobí pohybovým schopnostem každého jedince všech věkových kategorií. 
  • Aerobic - je kondiční cvičení při hudbě, zaměřené na rozvoj oběhové soustavy, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti. Příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybového ústrojí a pozitivně působí na nervovou soustavu.

  • Intervalový trénink - pomáhá při každodenním fungování, tělo je zpevněné, nebolí záda. Silovým tréninkem předcházíte možným zraněním. Zpomalujete ztrátu svalové hmoty, ke které dochází přirozeně stárnutím. Zvyšujete a udržujete si pevnost kostí Pomáhá s chronickými nemocemi. Navýšením svalové hmoty urychlíte spalování a podpoříte zbavování se tuků v těle. Často také pomáhá mentálně a emocionálně.

  • Cvičení pro děti - ke správnému vývoji dětí je nutné velké množství podnětů (ze svalů, smylů, změn poloh těla). Dostatek příležitostí k pohybovým aktivitám a novým zkušenostem příznivě působí na psychomotorický vývoj dětí a zvyšuje také sociální stabilitu.

  • Flowin - moderní tréninkový systém pocházející ze Švédska, který byl vyvinut v prostředí vrcholových desetibojařů. FLOWIN® dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla.